GEZİ YAZARLIĞI ATÖLYESİ

Serra Gürçay kimdir?

Çocukluğundan bu yana 12 şehir ve 8 ayrı ülkede yaşayan Serra’nın en büyük tutkusu seyahat. Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen dergilerinde yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapıyor. Şu sıralar ise yeni gezi kitabı üzerinde çalışıyor. İstanbul’daki atölyeleri devam ederken; bu Bodrum’daki ilk yazarlık atölyesi.

Sen de kendi hikayeni yarat.

İster gezi yazarlığına soyunun, ister bir seyahat blog’u yönetin, isterseniz sadece kendi arşivinizi oluşturun; her geziden heyecan verici bir hikaye yaratabilirsiniz!<

Yazmayı ve gezmeyi seven özgür ruhluların kaçırmaması gereken bu yazı atölyesi hem teorik hem de pratik bilgilerden oluşuyor. Atölyeyi yöneten Serra Gürçay 12 sene Travel+Leisure, Skylife, Conde Nast Traveller, Jamie’s, Vogue, Bone, Timeout İstanbul gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen dergilerine yazarlık, çevirmenlik ve editörlük yapmış, yabancı basın kuruluşlarında Türkiye tanıtımları ile ilgili makaleleri yayınlanmış bir turizm yazarı. Serra deneyimlerini bizlerle paylaşmak için Bodrum’a geliyor!

Atölyenin sonunda akıllı bir gezgine dönüşecek, çevrenize karşı farkındalığınız artacak ve her yolculuğunuz güzel bir hikaye ile son bulacak.

Tarih: 11-12 Haziran

Kontenjan: 8 kişi

İlk Gün
10:30-12:30 Atölye Sevgili Bodrum’da buluşma, tanışma ve yaratıcı yazı alıştırmaları
12:30-14:30 Sinan Bey Çiftliği ziyareti ve mini söyleşiler
15:00-17:00 Deneyimleri hikayeleştirmek

İkinci Gün
10:30-12:30 Atölye Sevgili Bodrum’da buluşma, yaratıcı yazı alıştırmaları
13:30-15:00 Yazdığımız hikayeler üzerine konuşma ve final

Yukarı Çık