Beni Unuttunuz!

   Son zamanlarda Bodrum sokaklarında “Beni Unuttunuz” yazılı dünya tatlısı hayvan görsellerine rastlıyoruz. Minik dostlarımızın sahiplendirilmesini amaçlayan bu muhteşem projenin hayata geçmesine öncülük eden Oya Sepetçi ile minik bir söyleşi yaptık. Önce sohbetimize sonra da projeye ortak olun!

Oya, “Beni Unuttunuz” projesinin çıkış noktası nedir?
Bodrum'da sokakta yaşayan canlar dışında barınaklarda yüzlerce hayvan oluşu, tatilcilerin her yaz beraberlerinde getirdikleri hayvanlarını çeşitli sebeplerle Bodrum'da terk edip gitmeleri ve artık bu gidişe bir dur demek ihtiyacı bizi bu çalışmayı yapmaya itti. Kurucusu olduğum Toprak Ajans’ın bir projesi bu. Vizyonumuz Bodrum'un sınırlarını aşsa da en önemli müşterimizin her zaman Bodrum markası olduğunu kabul ederek hareket ediyoruz ve bu sayede Bodrum markasına  değer katabilmek için Beni Unuttunuz projesini hayata geçirdik.

Bu proje kapsamında neler yapıyorsunuz? Size kimler destek oluyor?
Bodrum Belediyesi ve Bodrum Hayvan Hakları Derneği desteği ile gerçekleştirdiğimiz Beni Unuttunuz projesi 1 aydan az süre içinde yoğun bir sosyal medya etkileşimi ve basın ilgisi elde etti. Her yıl tatilcilerin Bodrum'da terk ettikleri canlar üzerinden bir farkındalık yaratmaya çalıştığımız projemizi çok katmanlı olarak oluşturduk. İlk aşama olarak Torba Barınağı'ndan örneklem bir köpek grubu seçerek bu canların hikayelerini oluşturduk ve videolarını çektik. Bu videoları açtığımız sosyal medya hesaplarına yükledikten sonra outdoor'da billboard ve raketlerle projemizi destekledik. Son aşama olarak köpeklerimizin görsellerini ve hikayelerine giden QR kodları taşıyan maketler hazırlayarak bu maketleri Bodrum'un en yoğun sokaklarına ve alışveriş merkezlerine konumlandırdık.

Projenin nihai amacı ne?
Hedefimiz, bu canların seslerini onları terk eden kişilere ulaştırmak, satın almayıp sahiplendirmeyi özendirmek, tehlikeli ırk sayılan hayvanların üretimi, barındırılması ve ticaretini engelleyen yasaya dikkat çekmek ve tabii ki de bu canların haklarını savunmak. Projemizi farklı hedefler üzerinden sürekli hale getirmek ise en büyük amacımız. 

Bizler ve tüm takipçiler nasıl destek verebiliriz? Hesaplarımızı takip ederek ve canlarımızın öykülerini, anlattıkları videoları bol bol paylaşarak…Facebook ve Instagram üzerindeki hesaplarımızda tüm gelişmeleri sıcağı sıcağına paylaşıyoruz. Yanı sıra Twitter ve YouTube üzerinden de bize ulaşmanız mümkün. Web sitemiz de yayında…

Galeri
Yukarı Çık